• Wpisów: 360
  • Średnio co: 5 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 14:06
  • Licznik odwiedzin: 60 678 / 2001 dni
 
rougestreet
 Ostatnio zainteresował mnie wąż .


Tak naprawdę wizerunek węża znajdziemy wszędzie . Obojętnie czy w  mitach, w historii, na filarach najstarszych świątyń , czy jako trujacego węża szatana w religii chrześcijańskiej . W starożytnym świecie znajdziemy skrzydlate węże, węże strzeżące drzwi, wizerunek węży noszony na głowach np przez Kleopatrę, lub węża który reprezentuje energię kundalinii.
W każdej kulturze ukazuje się wąż . Często przedstawieni są kapłani, Bogowie np. Na ścianach świątyń  gdzie trzymają węża w pozie rytualnej.

Są przypuszczenia, ze wizerunek węża reprezentował mądrość ,nieśmiertelność , władze duchową .Jego wizerunek zmienia sie w zależności od kultury i epoki. Ciekawi mnie to, ze  w religii chrześcijański odebrany jest jako coś bardzo złego, jako szatan. Gdzie w innych kulturach przedstawiany jest raczej pozytywnie...

Myśle ze każdy ma inne zdanie na to w jakim swietle powinien byc odebrany wąż.

Jedna z najstarszych kultur uważa, ze wąż to Duch.

Wąż przedstawiał obraz człowieka boskiego i niesmiertelnego ducha.
Powodem tego było przekonanie, ze wąż wyszedł z podziemi, co było tajemniczym miejscem w którym żądzila bogini.  W tamtych czasach rządziła ona niebem, ziemia oraz podziemia. Właśnie podziemie zamieszkiwaly duchy i dusze.
Sądzono, ze węże zamiast sie starzec i umierać, przelewaja stara skórę. Wyglądało to tak , ze starożytne węże  miały magiczną moc regeneracji.
W dodatku ich zrenice są pionowe ( kocie oczy) , które potrafią jak koty widzieć pozaziemskie uduchownienie . Można stwierdzić , że węże były mieszkańcami krainy duchów. Były niesmiertelnymi stworzeniami z podziemi ze specjalnymi uprawnieniami. Posłańcami z zaświatów .

Nie jest więc niespodzianka, ze znajdujemy węże na ścianach najstarszych świątyń , ponieważ są one miejscem dla ducha we wszystkich jego formach. Na ścianach domów rodzin rzymskich jak np: Wąż- Duch strażnik rodziny . W innym przykładzie wąż pokazany jest jak gryzie swój własny ogon . To jest obraz wiecznych narodzin , śmierci i ponownych narodzin ducha.  

Wąż przedstawia uduchownienie . Należy zrozumieć, ze nie ma życia na tej planecie bez ducha, który objawia sie w materii. Duch ożywia . Wszystkie rzeczy które żyją i poruszają sie są opętane przez niego. Bez Ducha Świętego nie byłoby życia gdziekolwiek we wszechświecie.
Duch jest najwyższym źródłem Światła i Życia .
image.jpg


image.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

 
  •  
     
    Posiadam piękną srebrną i szeroką  bransoletę z motywem dwóch węży,a pomiędzy ich pyskami jest krzyż...uwielbiam ją i mimo że mam mnóstwo biżuterii jakoś ta bransoleta towarzyszy mi najczęściej...przywiązałam się do niej bardzo i czasami myślę że przynosi mi szczęście ;)